Понеділок, 16 травня 2016 13:18

Деяким людям комфортно, щоб ми залишалися зручними - психолог

Автор Анна Якименко
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

«Домашнее животное должно быть тихим, спокойным и не приносить хлопот хозяину. Вот, например, чучело совы…»

Мене нещодавно запитали «Чи можуть люди змінюватися?». Типу, в мене товариш занадто легковажний по життю чи є можливість того, що він зміниться коли-небудь і стане серйознішим? Питання на перший погляд легке (якщо в нього не вникати) і думається мені, що у кожного, хто читає цю статтю є своя версія відповіді, яка прийшла одразу на думку.

 

«Нет других препятствий у человека, кроме него самого»

Я ж відповіла, що все залежить від того наскільки сама людина хоче змінюватися. Що якщо йому (їй) зручно і комфортно в тому як на даний момент складається його (її)  життя? Як би ви не «танцювали» і не впливали – знайте, в цьому випадку, ви робите це лише для себе.

Але мова не про те. Поставлене переді мною питання, змусило замислитися над іншим «Наскільки люди взагалі вміють приймати зміни в інших?».

От, наприклад, жила-була собі жінка Ріма, яка все своє життя несла почесне звання взірця доброти, чуйності, розуміння до інших. Вона постійно робила все для того, щоб її рідним, близьким, друзям було добре з нею, щоб було комфортно. Був у неї страх, що вона може десь в чомусь заважати іншим – їй зовсім не хотілося, щоб на неї злилися дорогі серцю люди. От і доводилося інколи поступатися власною думкою, позицією, а то і робити те, що зовсім не лежить до душі. Ріма має вже сформовану модель поведінки, яка будувалася в неї протягом всього життя. Ця поведінка є звичною, а отже зручною і комфортною для інших.

«Домашнее животное должно быть тихим, спокойным и

не приносить хлопот хозяину.

Вот, например, чучело совы…»

І раптом вона починає змінюватися! Вона видозмінює свій сталий стиль життя: починає із «несмачного» робити його цікавим, новим, вільнішим для самої себе.

Яка ж реакція її найближчого оточення? Вони в шоці!

Ріма стала незвичною для них, непередбачуваною, вони не знають як тепер себе поводити із цією новою людиною, вона робить щось, що від неї не можна було очікувати. Вона починає реалізовувати власні бажання, а не чужі!

І ось тут я для себе розділяю людей на декілька категорій.

Ті, що підуть стежкою неприйняття.

Їхніми коронними репліками можуть бути: «Ти змінилася в гірший бік!», «З тобою стало нестерпно спілкуватися!», «Що з тобою не так!», «Ти як сказилася!».

Такі люди можуть або зрештою прийняти зміни і новий стиль життя, або ж просто зникнуть, відсіються, підуть у пошуках зручніших обставин для себе.

Ті, що сприймуть все байдуже.

Типу «А в тобі щось змінилося? Ой, я навіть і не помітила.».

Це також як варіант. Але чи хочеться бути поруч із тими хто вас і не помічає взагалі.

Ті, що з радістю приймуть.

В них також буде шок від незвичності в першу чергу, але вони радо підтримають ріст рідної людини, її зміну (мова йде про зміни на краще). Саме такі люди є нашим стимулом, нашим ресурсом. Саме такими ми маємо хоча б пробувати бути для свого найближчого оточення.

Я впевнена, що з життя Ріми деякі люди просто підуть – тут вони свою місію вже виконали. Це ті люди, які просто тягли б її донизу.

Також я впевнена в тому, що в неї з’являться нові друзі та знайомі, адже вона почала змінювати свої бачення, почала рости.

І впевнена в тому, що ті люди, які любили її раніше, прийняли її теперішню, будуть вірними друзями і надалі.

Запам’ятайте, ВИ НЕ ДИВАН, щоб бути зручними. Якщо вам намагаються дорікати, що ви стали якимись не такими як потрібно, поставте собі питання «Ці зміни особисто для вас на краще?». Якщо так, то ви на вірному шляху!

Якименко Анна

Психолог Психологічної Студії Умані

Запрошуємо до Студії.

 Жіноча група «Всесвіт на ім’я Жінка» з радістю поділиться з вами своїми секретами 26 травня в Психологічній Студії міста Умань.

Попередній запис за номерами: (063) 850 74 23, (096) 698 61 49. Анна.

Оголошення

Прочитано 544 разів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

http://www.zoofirma.ru/
 
CenterNews logo
Email logocenter-news@ukr.net
Phone logo093 343 58 85
Phone logo063 499 16 08
Phone logo050 134 17 22
Phone logo096 125 55 28
 

Копіювання будь-яких матеріалів сайту можливе тільки із зазначенням джерела інформації та з гіперпосиланням на «Center News»,згідно із положеннями Закону України “Про авторське право та суміжні права”. 

© 2016 Center News

 

http://www.zoofirma.ru/