Четвер, 24 березня 2016 14:44

«Революція Гідності відбулася для тих людей, у кого та гідність була» - Ірина Рижак

Автор
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У селі Шарино Уманського району скандал навколо перейменування вулиці Комуністичної не вщухає й досі. Оскільки мешканці села та сільський голова Зінаїда Мельник так і не змогли вирішити як перейменувати вулицю: на честь загиблого героя Володимира Рижака чи Зарічну;  то це зробили депутати районної ради. Вони звернулися до голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка, аби той перейменував вулицю на честь загиблого героя.  
Що думає про конфліктну ситуацію, яка склалася навколо імені загиблого сина, розповіла мати героя Ірина Рижак.

На сесії районної ради вона  сказала:

 «Більше двох років назад у нашій країні відбулася революція гідності. Але я думаю, кожен підтримає мене, що більшість людей зараз носить в душі розчарування. Розчарування від того, що та надію яку нам подарував Майдан, лише надія, вона оплачена дуже великою ціною, вона оплачена кров’ю. Дуже мало хто із моїх односельчан, із уманчан, крім тих, хто там був,  це розуміє. Але як сказала моя дитина, бо в мене двоє дітей – Настя і Вова, коли мені розказали як відбулася у нас сходка в селі, я здивувалася, як так можна після того як відбулася Революції Гідності? А моя дитина в 20 років мене вчить. Каже, мамо, Революція Гідності відбулася для тих людей, у кого та гідність була. Вона або діяла, або вона спала, але проснулася. А от у кого її нема, ні совісті, ні честі, ні гідності, то ніяка революція її туди не покладе. Суть проблеми дуже банальна, на привеликий жаль. Але це є зріз нашого суспільства.

Справа в тому, що більше 20 років  у нашому селі є такий , підприємець Кравчук Микола Сергійович. У нас навіть село позаочі називають Кравчукове. Як в тій казці про  Карабаса-Барабаса:

- Чиї поля?

- Кравчукові!

- Чиї ферми?

- Кравчукові!

- Чий став?

- Кравчуковий!

І хай собі людина працює. Хтось мені скаже,  що він хороший хазяїн , чого ви  його зачіпаєте. Було б все добре, якби він не був злодій. Але це питання до слідчих органів.

Проте є ще одна маленька ремарка. Ця людина все життя намагається керувати думками односельчан. Заставляти робити те, чого він хоче. Він не приховує свого відношення до Майдану. Він та його дружина у відкриту негативно до нього ставляться. Бо, напевне, їхнє життя було комфортне до цієї революції.

І ситуація тут дуже банальна і проста, якби вона не була така сумна. Перейменування цієї вулиці було оголошено на 40 днях сина, , ніби всі погодилися. Потім Зінаїда Миколаївна (ред. – сільський голова села Шарино), сказала що радилася із депутатами. А коли один із депутатів запитала, а чого не можна вулицю іменем Володі Рижака назвати, то відповідь була така: «Бо не можна». На запитання чого не можна, отримала відповідь: «Бо багато букв писати на табличці»…

Сходка села  проходила за сценарієм Кравчука. Сиділи люди, яким вказували, що говорити. Це був сором для нашого села. Але в нас це зазвичай… Та люди порядні не йдуть на ці сходки, бо знають, що вони проходять за сценарієм. Голосування по вулицях пройшло не чесно. Може і пройшло б чесно,  якби було просто по-людськи. А якщо напередодні бігають по людях та розказують,  що вже треба проголосувати за назву вулиці «Зарічна», і переконують як треба робити. То це вже просто в кращих традиціях совдепії. Коли не зважали на те, що кожна людина має право на власну думку, і всі повинні ходити строєм. Так у нас село ходить 60% строєм під дудку Кравчук.

Ви думаєте що я прийшла щоб вулицю назвали іменем мого сина? Я вийшла до цієї сцени, заради тих людей, яких постійно гноблять у цьому селі. Заради тих людей, у яких останню надію вбиває Кравчук Микола Сергійович. Дуже можна багато казати, але ще раз кажу це питання до слідчих органів.

Не дивлячись на те, що дуже туго проходять реформи у нашій державі, що дуже багато ми зневірюємося, серед тих, хто був на Майдані, серед тих, хто воював, серед тих, хто втратив близьких, але повірте,  генофонд нації не втрачено. Нас ніколи не поставлять на коліна ніякі голодомори, ніякі брехні, ніякі заслання,  ніякі загальні збори, де паплюжать ім’я людини, яка не чекала що її прийдуть і заберуть в армію, а сам пішов добровольцем. І після цього на імені моєї дитини піаряться?

Кравчук поставив маленьку табличку на школу із іменем Володі. Я впевнена, що це з корисних цілей. Впевнена. Ця людина ніколи нічого не зробила у своєму життя щоб не мати з цього своєї вигоди.

І от зараз ви думаєте, що  ми тут самі з вами сидимо? Ні.  Оті люди, що полягли за те, щоб ми з вами тут сиділи,  вони серед нас,  і все вони почують. Для когось це може бути смішно, для когось дивно, але вони чують нас.

Я дуже толерантна. Але коли я дивлюся, що нічого не змінилося, а люди полягли,  то дуже боляче стає. У мене таке враження, що я потрапила в якісь 80-ті роки і тільки Леніна поставити не вистачає.

І в кінці хочу сказати: Україна понад усе! Смерть ворогам!»

Прочитано 309 разів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

http://www.zoofirma.ru/
 
CenterNews logo
Email logocenter-news@ukr.net
Phone logo093 343 58 85
Phone logo063 499 16 08
Phone logo050 134 17 22
Phone logo096 125 55 28
 

Копіювання будь-яких матеріалів сайту можливе тільки із зазначенням джерела інформації та з гіперпосиланням на «Center News»,згідно із положеннями Закону України “Про авторське право та суміжні права”. 

© 2016 Center News

 

http://www.zoofirma.ru/