Вівторок, 10 травня 2016 18:51

Найлегше уманчанам влаштуватися закордоном на робітничі спеціальності - експерт

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Із кожним роком все більше уманчан відправляються закордон у пошуках кращої роботи. Звертаються до фірм або ж самостійно шукають місце працевлаштування. Проте нерідко потрапляють у руки аферистів. У наслідок чого залишаються і без коштів, і без роботи, а інколи й без змоги повернутися додому. Як правильно вибрати добросовісного роботодавця та до якої країни краще їхати на заробітки, розповів нашим читачам директор ТОВ «Євроцентр – Україна» Олександр Оськін.

 

ОськінОлександр Оськін вже більше трьох років займається працевлаштуванням українців за кордоном. Стверджує, що найлегше влаштуватися на робітничі спеціальності, адже саме на них найбільший попит.

   Олександре, які країни є найбільш популярними для працевлаштування?

 Безперечно, найпопулярнішою є зараз Польща. Там і отримати роботу найлегше.  За останніми оцінками польських експертів ринку праці, Польща готова прийняти ще близько 2 млн. українців. Водночас дана країна приваблива зараз для спеціалістів в галузі будівництва та технічних професій, а для сезонних працівників більш цікавішими будуть роботи в Фінляндії чи Швеції.

Яка робота може чекати українців закордоном?

— Не будемо перераховувати всіх можливі та доступні варіанти, краще відмітити те, що пропозиції розширились настільки, що закордоном собі знайти роботу може практично кожен. Пекарі, кухарі, офіціанти, пакувальники, монтери, електрики, зварювальники, оператори в колл-центри – список і справді може бути довгим.

Головне мати бажання працювати, мотивацію і чітко розуміти свої професійні навички та якості, знання мов. Це дозволить працевлаштуватись будь-де.

— Як краще працевлаштовуватися на роботу закордоном: через посередників чи самостійно?

— Немає універсального рішення та рекомендації як краще шукати роботу. Одні звертаються за допомогою до  знайомих, які вже працювали за кордоном, інші  -  довіряється агентствам. Я б рекомендував звертатись до нашого агентства (ред.сміється).

 Скільки в середньому коштує працевлаштування українців закордоном?

 На ринку просто неймовірно велика кількість пропозицій, з огляду на економічну ситуацію в країні. Це, очевидно, понижує вартість послуг, що на руку тому, хто хоче працевлаштуватись закордоном. Вартість таких послуг може коливатися від 100 до 500 євро, все залежить від країни, де Ви будете працювати та самої вакансії.

карикатура мошенники Як відрізнити добросовісну фірму  від шахраїв?

 Для того, щоб легально надавати українцям послуги із працевлаштування закордоном, потрібно мати ліцензію. Але давайте будемо відвертими, більшість гравців ринку працюють без неї або за домовленістю використовують ліцензію підприємства, яке її має.

Щоб зрозуміти чи фірма добросовісна, як Ви сказали, варто звернути увагу на  процедуру працевлаштування, взяти зразок договору та уважно з ним ознайомитись. Поцікавтесь чи в договорі вказується повна вартість, яку Ви маєте сплатити за послуги, які етапи оплати, чи клієнт отримує підтвердження оплати (краще сплачувати послуги по виставленому підприємством рахунку в банку для того щоб мати всі підтвердження оплати), чи гарантують Вам повернення коштів, якщо Ви не отримали візи і т. д.

Багато хто любить уникати формальностей, але саме вони – це Ваш захист на майбутнє від різних неприємних ситуацій, які можуть виникнути в процесі. Клієнт має отримувати якісну послугу – тобто, результат. Часто зустрічаємо випадки, коли до нас звертаються люди, яким відмовили у видачі візи, а підприємство розводить руками, мовляв, «ми все зробили, що могли, і свою частину договору виконали».У такому випадку Ви можете подати в суд на фірму. Але при умові  доведення факту, що  Ви справді замовляли послугу в даної організації із певними умовами та зобов'язаннями фірми.

Єдине, що  зможе це підтвердити - договір. Тому, як я вже згадував, уважно читайте його, перелік послуг, а також звертайте увагу на те, щоб в договорі була вказана повна вартість послуг.

—  Що робити, якщо роботодавець не виплачує кошти за виконану роботу?

 Такого не станеться якщо дотримуватись законної процедури працевлаштування, а саме, підписувати по приїзду на місце роботи з роботодавцем відповідний договір. Якщо ж умови договору порушуються, потрібно звертатись до Державної Інспекції з питань працевлаштування.

Kiev Travel Massive 23.10 1  Чи несе якусь відповідальність за такі дії фірма, яка працевлаштувала українця?

— Дивлячись, які саме послуги фірма надала клієнту. Бажано щоб в договорі або ж додатку до договору були вказані деталі щодо Вашої майбутньої роботи. Тоді є можливість притягнути таке агентство до відповідальності. В іншому випадку, наприклад, надання інформаційно-консультаційних послуг без жодних деталей, це безнадійна справа.

—  Уявімо ситуацію. Українець поїхав закордон, відпрацював там. А потім його виганяють із роботи не заплативши ні копійки, і він залишається сам в чужій країні, навіть без квитка додому. Що робити у таких випадках?

— Найкраще в такій ситуації звернутись до консульства України. Якщо Ви працювали офіційно, то варто звернутись в поліцію та, як вже згадував, Державну Інспекцію з питань працевлаштування. Пам’ятайте, немає безвихідних ситуацій, і всюди є добрі люди, які готові допомогти. 

Прочитано 1327 разів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

http://www.zoofirma.ru/
 
CenterNews logo
Email logocenter-news@ukr.net
Phone logo093 343 58 85
Phone logo063 499 16 08
Phone logo050 134 17 22
Phone logo096 125 55 28
 

Копіювання будь-яких матеріалів сайту можливе тільки із зазначенням джерела інформації та з гіперпосиланням на «Center News»,згідно із положеннями Закону України “Про авторське право та суміжні права”. 

© 2016 Center News

 

http://www.zoofirma.ru/