П'ятниця, 08 квітня 2016 08:25

8 квітня: цей день в історії

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

8 квітня за православним календарем вшановують Архангела Гаврила-Благовісника, який вважається одним з найвищих ангелів, що з'являється серед людей тоді, коли треба повідомити радісну звістку, зокрема, про те, що земля прокинулася від зимового сну, і відтепер щодня можна вже сподіватися на грім та блискавку. Також вшановується пам'ять преподобного Василя Нового.

 

 

У давнину говорили: «Все, що народиться на день Гавриїла, — потворне і негарне». Жінки ж у цей день закінчували останню пряжу, а тим, хто продовжував прясти, казали: «Не піде про запас». Якщо у цей день схід сонця світлий, значить скоро сніг повністю зійде. Наші пращури примітили, яка погода 8 квітня — така вона буде 8 жовтня, і навпаки.

 Іменинниками 8 квітня є:
Лариса, Гаврило, Василь, Ганна, Алла.

 8 квітня народились:

 1874 — Михайло Коссак, український композитор, диригент, музикознавець, музичний педагог. Один з організаторів запису українських народних пісень, творів Семена Гулака-Артемовського та Миколи Лисенка на платівки.

 1882 — Дмитро Дорошенко, політичний діяч, історик, публіцист, літературознавець, бібліограф. Найвизначніша праця – двотомне видання «Нарис історії України».

 

Події 8 квітня:

 1722 — за наказом Петра I в Петербурзі починаються систематичні спостереження за погодою.

 1847 — арешт у Києві поета Т.Г. Шевченка і історика М.І. Костомарова за приналежність до Кирило-Мефодієвського братства.

 1872 — в Петербурзі виходить перше російське видання «Капіталу» Карла Маркса.

 1919 — Україна проголошена радянською республікою.

 1930 — вийшов на екрани кінофільм О. Довженка «Земля».

 1971 — відбувся перший Всесвітній конгрес циган в Лондоні, де було прийнято циганський гімн і прапор. Конгрес зібрав представників 30 країн.

 1974 — в Радянському Союзі на екрани виходить комедія Ельдара Рязанова «Неймовірні пригоди італійців в Росії».

 1988 — СРСР оголосив про рішення вивести війська з Афганістану.

1990 — над Івано-Франківською міською радою вперше за радянський період підняли український національний прапор.

 

8 квітня святкують:

 Міжнародний день циганів

 

Чи знаєте ви, що:

 Тисячу років тому цигани вперше вирушили з півночі Індії. І відтоді не можуть знайти собі притулку. Скільки їх є, ніхто й сьогодні сказати не може. Називають їх по-різному. У Центральній і Східній Європі — циганами, у Франції та Іспанії — гітан(о), у Британії — джипсі. Самі себе вони здебільшого величають «ромами». «Роми» — таку назву визнала за ними й ООН.

 Своєї історії цигани не знають. У 1760 року угорський священик Іштван Вайя звернув увагу на спорідненість циганської та індійської мов. Дослідження підтвердили: мова циган — одна з новоіндійських. Значна частина слів і понині є спільною і для санскриту, і для хінді.

 Причину їхнього вигнання розгадати не вдалося. Головну версію вчені зводять до кастової системи. Каста циган насильно була витіснена з ієрархічної драбини індійського суспільства. Про вірогідність цієї версії свідчить і той факт, що на мові хінді слово «ром» означає чоловіка касти, котра займається спаленням трупів, плетінням кошиків, або представника касти музикантів і танцюристів. До речі, ті цигани, що в Індії живуть дотепер, займають один із найнижчих щаблів у суспільстві.

 

«Рідна країна»

Прочитано 176 разів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

http://www.zoofirma.ru/
 
CenterNews logo
Email logocenter-news@ukr.net
Phone logo093 343 58 85
Phone logo063 499 16 08
Phone logo050 134 17 22
Phone logo096 125 55 28
 

Копіювання будь-яких матеріалів сайту можливе тільки із зазначенням джерела інформації та з гіперпосиланням на «Center News»,згідно із положеннями Закону України “Про авторське право та суміжні права”. 

© 2016 Center News

 

http://www.zoofirma.ru/