Середа, 11 травня 2016 22:49

Умань на воді: містяни звинувачують владу у затопленні їхніх будинків

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

DSC 6224

Замість картоплі - цегла, замість зелені – мул. Уманчани підраховують збитки, які їм спричинила негода. 10 травня за декілька годин у місті випала 1,5 місячна норма опадів. У результаті у містян затопило городи, будинки, погріби, сараї, гаражі. Мешканці мікрорайонів у своїх бідах звинувачують владу. Мовляв, були б стоки -  не було б затоплень. Чиновники ж всі звинувачення заперечують.

 

Мешкані провулку Матросова активно розчищають дороги, вичерпують воду із будинків, гаражів, погрібів та сараїв. На їхніх городах майже повністю знищенні всі насадження. А в деяких і досі стоїть вода на подвір’ях. Люди розповідають, що подібні затоплення у них відбувають кожного року. Адже воді просто нікуди стікати.

- У нас вся городина, яка була посаджена змита до низу, а яка була насаджена внизу, то її просто замулило. На городі залишилися одні рівчаки від води та сміття, - говорить Тетяна 

У своїх нещастях містяни вони звинувачують місцеву владу. Стверджують, що якби у їхньому мікрорайоні працювали водневі стоки, і чиновники ліквідовували незаконні захоплення «вуличної» території, то такого лиха не сталося б.

 DSC 6144- Поки люди не «повиходили» на територію вулиці і незаконно на ній не поробили собі городів, то таких потопів у нас не було. Вода сама стікала по вулиці у природній стік. А зараз їй немає куди діватися, і все йде по дорозі до хат сусідів, - розповідає Наталія Білецька. – А «цивілізованих» водостоків у нас нема. І так уже триває близько 5 років. Куди ми  тільки не зверталися. Я до міського голови і телефонувала, і ходила, але у них відповідь одна: «Будемо робити, як тільки будуть гроші».  Вже не знаю, як потрібно до наших чиновників стукати, щоб вони нас почули.

- Минулого року нам тут постелили асфальт. Але, то тільки назва. Це був не асфальт, а подрібнене будівельне сміття. Його весь вимило людям на городи,  подвір’я. Як результат, у нас усе одно все затоплене, - додає Віра Гусак.

Міський голова Олександр Цебрій усі звинувачення заперечує. Стверджує, що минулого року вперше за десятки років на провулку Матросова почали робити водостічну каналізацію. І далі чиновники планують продовжити ці роботи.

DSC 6228

 - Подібні проблемні питання у місті є не тільки на провулку Матросова. Ми всі їх тримаємо на контролі. Минулого року саме на даному провулку ми почали робити водостічну каналізацію. Вперше за останні десятки років міська влада знайшла на це кошти, і ми будемо продовжувати їх будувати, - ділиться з нами Олександр Цебрій. – Що стосується незаконного захоплення  «вуличної» території, то, на жаль, у нас немає повноважень втрутитися у такі питання. Проте найближчим часом з’являться.  В нас зараз йде процес децентралізації. Вже наступного тижня в місті запрацює державна архітектурно-будівельна інспекція. Це наша служба, яка матиме надзвичайно великі повноваження. І ми відразу будемо наводити лад у місті, й незаконних забудов в Умані не буде. 

В.о. начальника відділу житлово-комунального господарства Віталій Харченко розповідає, що каналізаційна система Умані була побудована більше 300 років тому і потребує капітального ремонту.

 - Каналізаційна система у місті досить стара, тому вона не може впоратися із таким великим об’ємом води у місті. Ми  вже не перший рік проводимо ремонтні роботі, і позитивні результати вже маємо. Проте є ще і недоліки, - говорить Віталій Харченко. – Вчора підтопило не лише приватні будинки, а й багатоповерхівки. Але скажу відверто, що причинами цього стали самі уманчани. Наші працівники зі зливних труб діставали пластикові пляшки, ганчір’я ,які туди очевидно хтось скидав. Як результат каналізація позабивалася, і багатоповерхівки затопило. Добре, що все обійшлося без трагедій

DSC 6131

DSC 6205

DSC 6199

DSC 6173

DSC 6238

Прочитано 1118 разів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

http://www.zoofirma.ru/
 
CenterNews logo
Email logocenter-news@ukr.net
Phone logo093 343 58 85
Phone logo063 499 16 08
Phone logo050 134 17 22
Phone logo096 125 55 28
 

Копіювання будь-яких матеріалів сайту можливе тільки із зазначенням джерела інформації та з гіперпосиланням на «Center News»,згідно із положеннями Закону України “Про авторське право та суміжні права”. 

© 2016 Center News

 

http://www.zoofirma.ru/