П'ятниця, 13 травня 2016 09:47

(Фото)В Умані запрацювала спільна виставка художника Віктора Лісаченка та скульптора Олександра Шевчука

Автор
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Вчора, 12 травня, у новій виставковій залі ДІАЗ «Стара Умань», відкрилась спільна виставка уманських митців: художника Віктора Лісаченка та скульптора Олександра Шевчука.

Виставка проходить в рамках святкування 10-річчя державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань». Як для митців, так і для організаторів вона знакова – і не лише тому, що є результатом творчої дружби. Віктор Лісаченко та Олександр Шевчук у 2006 році були першими, хто очолив новостворений заповідник.

«Це засновники ДІАЗ «Стара Умань» – перший директор заповідника Віктор Лісаченко та перший заступник першого директора Олександр Шевчук. Тож знаково, що саме ці митці сьогодні відкривають свої виставки», - каже директор ДІАЗ «Стара Умань» Олександр Мельничук.

Додає:

«До речі, за всю історію у заповіднику було понад 70 виставок, а от першою, яка колись запрацювала в стінах «Старої Умані», стала саме експозиція скульптора Олександра Шевчука, наступною – Віктора Лісаченка.

 

« Знайомі з Віктором Михайловичем давно. Ще в дитинстві ходили в художню студію Корнія Мікіндо. Пізніше, працювали разом над реалізацією проекту ДІАЗ «Стара Умань», - каже Олександр Шевчук.

Скульптор каже, що творчою натурою був з дитинства.

«До п’яти років погано вимовляв 8 букв і мені було легше намалювати чи зліпити, ніж сказати. Пізніше, ходив до логопеда і виправив цю ваду, але саме мистецтво допомагало мені завжди. Бо воно – мій спосіб мислення. В мене є скульптури з граніту, бронзи, чорного металу, чавуну, дерева, мармуру. Для кожної ідеї потрібен свій матеріал. Дерево, бронза, камінь – класичні матеріали. Я роблю не тільки з них, а й з нових, сучасних. Саме життя підказує з яких матеріалів потрібно створити ту чи іншу скульптуру. Для деяких робіт, наприклад, використовував будівельну піну. Головне для мене – повністю виразити та втілити ідею».

 

Віктор Лісаченко, який ще недавно очолював відділ архітектури та містобудування, презентував поціновувачам живопису кілька десятків полотен, сюжети деяких нерозривно пов’язані з Уманню.

«Від заняття творчістю отримую величезне задоволення. Найбільше люблю працювати в техніці «мастихін». А захопився малюванням я ще в школі. Якось з літнього табору привіз батькам грамоту за конкурс «Малюнок на асфальті», після цього віддали мене в художню школу. Завжди мріяв стати художником, але тато вважав професію художника несерйозною. Запропонував звернути увагу на професію архітектора. Я вступив до Київського художнього інституту на факультет «Архітектура». Та ні коли вчився, ні коли працював не полишав своє захоплення - продовжував писати картини».

 Нині митець готується до наступної виставки, яка запрацює в нашому місті вже влітку цього року.

«Зараз хочу приділити увагу графіці і підготувати до виставки графічних робіт по пам’ятниках архітектури Умані і, можливо, видати альбом», - ділиться планами Лісаченко.

Довідка: Постанова про створення заповідника була підписана тодішнім президентом України віктором Ющенком ще у 2005 році, проте функціонувати історико-архітектурний заповідник "Стара Умань" почав у 2006 році. Заповідник розташований на території 80 га історичної частини Умані і включає 156 об’єктів культурної спадщини. Серед них дві пам’ятки національного значення: Торгові ряди (Ратуша) та католицький костьол Успіння Пресвятої Богородиці; пам’ятки археології “Стародавня фортеця”, а також історико-культурний центр брацлавських хасидів на могилі цадика Нахмана.

 

Прочитано 752 разів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

http://www.zoofirma.ru/
 
CenterNews logo
Email logocenter-news@ukr.net
Phone logo093 343 58 85
Phone logo063 499 16 08
Phone logo050 134 17 22
Phone logo096 125 55 28
 

Копіювання будь-яких матеріалів сайту можливе тільки із зазначенням джерела інформації та з гіперпосиланням на «Center News»,згідно із положеннями Закону України “Про авторське право та суміжні права”. 

© 2016 Center News

 

http://www.zoofirma.ru/