Понеділок, 16 травня 2016 18:44

(ФОТО)Уманчани разом із митцями України «окультурювали» Донбас

Автор
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Волонтери, психологи, музиканти, медики та митці із усієї України разом зібралися в одному «агітаційному» потязі й відправилися «окультурювати» Донбас. Всього за 9 діб їх почули та побачили більше 35 тис осіб у прифронтових містах.  Серед митців-волонтерів були також уманчани: Сашко Лірник, Олег Універсал, гурт  Bagiroff Band, Олександр Біденко, Софія Чорномаз та  Василь Власюк.

Українські артисти провели більше 50 концертів та майже 900 майстер-класів. Вони побували у Славянську, Краматорську, Бахмуті, Константинівці, Авдіївці та інших містах. Організаторами виступило 86 волонтерських організацій. Одна із основних  — «Труханівська Січ».

Переважно артисти виступали у школах, дитсадках та перед військовими. Зізнаються, що інколи доводилося працювати під звуки обстрілів.  У Авдіївці Сашко Лірник, який окрім казкаря виконував роль і художнього керівника,  давав концерт у місцевій школі, яка знаходиться за 5 км від передової.

Олег Унівресал уже не перший раз їздив на передову із концертною програмою. Раніше він був впевнений, що Донбас це пропаща територія, і її вже ніхто і нічого не зможе врятувати. Так було до того, як він почав спілкувати із дітьми.

- Діти, мабуть, єдині, хто тягнеться до України. Але ними керують переважно вчителі та директора, які ще вчора кричали: «Путин прийди!». А сьогодні перефарбувалися у жовто-блакитний колір, але гімн України не виконують, - ділиться з нами Олег. – Проте радує те, що сучасні діти вже мають власну точку зору. Коли ми приїхали в одну із шкіл і співали гімн України, то були школярі, які не дивлячись на суворі погляди вчителів, все ж разом з нами його виконували.  Тому, як на мене, вся ідея створення агітаційного потягу полягає у боротьбі за дітей. Адже Донбас – це Україна.

Крім концертів у школах, волонтери виступали і на центральних площах міст. Музиканти розповідають, що аншлагів, на жаль, не було. Із міст-стотисячників приходило подивитися на виступи в середньому по 100-300 осіб. А у Красноарміську взагалі ніхто не прийшов. Дехто відверто говорив, що не йде на концерт, тому що він звучить українською мовою. Багато хто взагалі не розумів, чому «хахли» сюди приїхали.

- Мешканці самі розповідають, що в них 70 % сепаратистів, 20% -  українці, а 10% - ті, кому взагалі все байдуже. І містами теж керують сепаратисти, - продовжує Олег. – Проте все ж, я вважаю, що нам потрібно до них їздити, більше спілкуватися. Показувати, що ми всі однакові, бо це дійсно так.  У людей уже починають відкриватися очі, і це, насправді, дуже радує.

На думку артистів, із мешканцями Донбасу потрібно більше працювати культурно. І перший такий крок, зробив агітаційний потяг. Наступна поїздка відбудеться на Луганщину наприкінці травня чи на початку червня.

- Головна цінність цього потягу, що це ініціатива людей. Ми всі разом зібралися, і поїхали. Ніхто за це кошти не отримував. А роботу провели грандіозну, - додає Олег Універсал.  

 

Прочитано 730 разів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

http://www.zoofirma.ru/
 
CenterNews logo
Email logocenter-news@ukr.net
Phone logo093 343 58 85
Phone logo063 499 16 08
Phone logo050 134 17 22
Phone logo096 125 55 28
 

Копіювання будь-яких матеріалів сайту можливе тільки із зазначенням джерела інформації та з гіперпосиланням на «Center News»,згідно із положеннями Закону України “Про авторське право та суміжні права”. 

© 2016 Center News

 

http://www.zoofirma.ru/