Четвер, 19 травня 2016 10:21

У Косенівці цього тижня демонтують останнього Леніна на Черкащини

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У селі Косенівка на Уманщині досі височіє пам’ятник Леніну — останній, що залишився в Черкаській області. Проте його демонтують протягом цього тижня. Про це в ексклюзивному коментарі кореспондентуУНН-Центр розповіла депутат Косенівської сільської ради, краєзнавець Лариса Колесник.

62ac708ed0fc2a0287019fd2916c60f0a9ad6e70“Нарешті нас переконали і цього тижня пам’ятник таки демонтують. Так довго все тривало саме тому, що новий сільський голова намагався не тиснути на людей, а дійти до кожного, вислухати його думку і спробувати переконати, а не діяти силою. Депутати сільради опитували людей ще восени, одразу після виборів, яке ставлення до ідеї знесення пам’ятника. Багато жителів були проти знесення. По-перше, тому, що це люди поважного віку, саме тієї радянської епохи. По-друге це пам’ятник з монолітного граніту, і виготовляли його місцеві, косенівські майстри. Тож для людей це не є пам’ятником комуністичному лідеру, а скоріше — робота їхніх родичів, сусідів, яку вони шанували, тож руйнувати — ніби зневажити їхню працю”, - розповіла Л.Колесник.

Наступним каменем спотикання у вирішенні долі пам’ятника стало питання, куди його подіти після демонтажу. Парку в селі немає, та й у схожому місці памятник все одно заважав би, адже суперечив би виконанню закону про декомунізацію. Музей пам’яті села перебуває у приватній власності, і його господиня відмовилась від розміщення пам’ятника у себе, мотивуючи це тим, що подвір’я музею невеличке. У музеї-садибі генерала К.Дерев’янка він також мав би недоречний вигляд. А поблизу сільського цвинтаря, де вже встановлено пам’ятник жертвам Голодомору, — й поготів. Тож досі селяни не знають, де зберігатиметься пам’ятник.

За словами краєзнавця, на місці, де височів Ленін, косенівчани вирішили встановити погруддя Т.Шевченку. Таке рішення теж довго обдумували і зважували. Зійшлися на кандидатурі Кобзаря, дехто навіть пропонував скинутись по 100 гривень з двору, якщо у бюджеті сільради грошей не вистачить. Сільський голова вже знайшов майстрів, тож за два тижні після демонтажу Леніна в центрі села вже стоятиме Тарас Шевченко.

Прочитано 411 разів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

http://www.zoofirma.ru/
 
CenterNews logo
Email logocenter-news@ukr.net
Phone logo093 343 58 85
Phone logo063 499 16 08
Phone logo050 134 17 22
Phone logo096 125 55 28
 

Копіювання будь-яких матеріалів сайту можливе тільки із зазначенням джерела інформації та з гіперпосиланням на «Center News»,згідно із положеннями Закону України “Про авторське право та суміжні права”. 

© 2016 Center News

 

http://www.zoofirma.ru/