Субота, 26 березня 2016 10:48

Сто років тому уманчан в газетах цікавила політика, революція і реклама

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Сто років назад в Умані було стільки газет, скільки сьогодні сайтів. Вони з’являлись і зникали після бунтів та перед виборами. А найпопулярнішою темою була політика і лікування сифілісу…

Найстаріша газета, яка збереглася в Уманському музеї датується 1904 роком. Перша та остання сторінки місцевої преси майоріли рекламою, оголошеннями та афішами. Найбільше оголошень було про лікування сифілісу, венеричних, шкіряних захворювань та надання приватних уроків. Так тривало до приходу більшовиків.

 

Повноцінно працювала в Умані лише одна газета. Вона могла періодично змінювала свою назву, коли відбувалися революційні бунти. А решта, як швидко виникали, так швидко і згасали – вийшло 2-3 номера, і нема більше.

- В газетах було дуже багато реклами, так само як і зараз, - розповідає старший співробітник музею Владислав Давидюк. – Рекламували і креми від облисіння, і від зморшок, навіть фарбування волосся та бороди. Щодо оголошень про лікування сифілісу, то ця хвороба тоді передавалася дуже часто побутовим шляхом. Хворіли нею майже всі, так як зараз на грип.

Рубрик в газетах не було. Писали про всі події Умані: кого пограбували, вбили, врятували. Були там і літературні твори та вірші.

З приходом більшовиків у 1919 році газети дуже змінилися. Реклама зникла, з’явилися лише накази партії та розпорядження влади. Про події в Умані писали мало. Оскільки паперу не вистачало, то друкувати пресу могли і на картоні.

Найстаріша газета, яка збереглася до наших днів – «Уманська зоря». Заснована вона була у 1922 році. Вона також не одноразово змінювала свої назви. Спочатку була «Робітничо-селянська правда», потім « Селянська правда», «колгоспна правда », а із 1944 року - «Уманська зоря».

Поширювали пресу хлопчики в центрі міста та на базарі. Дівчат на таку роботу не брали.

Прочитано 260 разів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

http://www.zoofirma.ru/
 
CenterNews logo
Email logocenter-news@ukr.net
Phone logo093 343 58 85
Phone logo063 499 16 08
Phone logo050 134 17 22
Phone logo096 125 55 28
 

Копіювання будь-яких матеріалів сайту можливе тільки із зазначенням джерела інформації та з гіперпосиланням на «Center News»,згідно із положеннями Закону України “Про авторське право та суміжні права”. 

© 2016 Center News

 

http://www.zoofirma.ru/